Mięśniaki macicy...

Mięśniaki macicy stanowią problemem wielu kobiet.

Mięśniaki należą do grupy nowotworów łagodnych. Jest to pogrubienie mięśni macicy powstałe w wyniku nadmiernego rozrostu komórek mięśniowych. Mięśniaki mogą rozwijać się we wnętrzu macicy, jak również po jej zewnętrznej stronie. U dużej grupy kobiet mięśniaki nie dają żadnych dolegliwości, mogą wystąpić obfite krwawienia, krwawienia międzymięsiączkowe, bole kręgosłupa.

Do dziś nie znane są przyczyny powstawania tego schorzenia, ale coraz częściej mówi się o zaburzeniach hormonalnych, stresie, braku wiary w swoją kobiecość, braku satysfakcji z życia seksualnego, jako czynnikach sprzyjających tej chorobie. Mimo że jest to rozrost guza łagodnego, nie należy tego lekceważyć i rozpocząć leczenie u lekarza ginekologa.

Leczenie konwencjonalne może wspomóc medycyna ludowa. Oto kilka przepisów:

1.  200 g aloesu rozdrobnić na papkę, dodać pokrojony owoc kasztanowca, 3 łyżki pokrojonych korzeni bukowicy zwyczajnej, 3 szklanki czerwonego wina, 2 łyżki miodu. Tak przygotowaną mieszankę ogrzewać przez 30 minut w wodnej łaźni, przecedzić i szczelnie zamknąć w naczyniu. Spożywać 3 razy dziennie po łyżce stołowej.

2.  Zmieszać w równej proporcji ziele krwawnika i pokrzywy, zaparzać na 1 szklankę wrzątku jedna łyżka mieszanki, parzymy 1 godz., pijemy 3 razy dziennie po ½ szklanki.

3.   Popijać napar z suszonej naci marchwi. Na litr wrzątku bierzemy garść suszonej naci, parzymy ½ godz.

4.   Codziennie rano pić 100 mg świeżego soku z ziemniaków.

5.   Pić po łyżeczce od herbaty nalewki z pokrzywy zwyczajnej 30 minut przed jedzeniem.

6.   Można pić herbatę z liści poziomki.

7.   Polecam herbatę z jasnoty białej na szklankę wrzątku 1 łyżeczka tego ziela.

8.   Polecam picie soku z kaliny, marchwi, porzeczek, jabłek 3 razy dziennie po 200 ml przed jedzeniem.

9.   Zmieszać w równej proporcji ziele jemioły, barwinka różyczkowego, jaskółczego ziela rumianku. Na szklankę wrzątku bierzemy łyżkę mieszanki, odstawiamy do naciągnięcia na noc, pijemy 3 razy dziennie 30 minut przed jedzeniem 50 ml. Kuracja powinna trwać 30 dni.

10.  Należy ograniczyć w diecie cukier i węglowodany proste.

11.   Wskazane jest przyjmowanie naturalnej witaminy C i kolagenu.

12.   Polecam kąpiele w wywarze z krwawnika i skrzypu. Czas kąpieli nie dłuższy jak 15 minut.