Daj sobie szanse - rak nie wyrok

Wizyta u lekarza specjalisty, badania, chwile niepewności…. A potem stwierdzenie jak wyrok - diagnoza brzmi: nowotwór. Pierwsze nasze reakcje: niedowierzanie, a potem ogromny strach, rozpacz. Ale ten wyrok-diagnoza nie jest ostateczny. Najważniejsze, abyśmy sami sobie dali szanse na to, aby nie został wykonany!

Przede wszystkim należy uprzytomnić sobie, że w walce z tą chorobą potrzebujemy wielu sojuszników. Dlatego musimy ściśle współdziałać z lekarzem specjalistą, psychologiem oraz dietetykiem. Dodatkowo należy poszukać wsparcia w walce z tą chorobą w medycynie niekonwencjonalnej.

Pierwszym zwycięstwem nad rakiem jest pokonanie strachu i wiara w pokonanie wroga. Współczesna klasyczna medycyna w połączeniu z innymi metodami terapeutycznymi daje pozytywne wyniki. Należy jeszcze do tego dołączyć właściwe odżywianie, po przez dostarczenie odpowiednich składników odżywczych, suplementów, witamin i ziół. Postępowanie całościowe zwiększa nasze szanse na zwycięstwo w walce z rakiem.

Przez wiele lat obserwowałam zmagania ludzi z rakiem, ich samotność w tej walce. Dlatego postanowiłam zająć się pomocą ludziom dotkniętym tym schorzeniem. Jestem naturoterapeutą i psychologiem. Moja praca pozwoliła mi zaobserwować, że zmiana nawyków żywieniowych daje szanse na wyzdrowienie lub znaczną poprawę zdrowia. W wyniku badań prowadzonych na świecie stwierdzono, że problemy zdrowotne zaczynają się wtedy, gdy w naszym codziennym jadłospisie znajduje się nadmiar tłuszczów zwierzęcych, zbyt duża ilość cukrów w różnej postaci, oczyszczona mąka pszenna, przetworzone wędliny, kolorowe, smakowe napoje, konserwanty, zbyt mała ilość owoców i warzyw.

W związku z tym, współdziałając ściśle z lekarzem, należy przeanalizować i w razie potrzeby całkowicie zmienić swoje nawyki żywieniowe. Celem tych zmian będzie dostarczenie takich składników odżywczych, które pozwolą organizmowi wzmocnić siły obronne, potrzebne do walki z chorobą. Zacznę od soi, w której znajdują się fitostrogeny, osłabiające zdolność komórek nowotworowych do reprodukcji i rozrastania się. Drugą ważną grupą pokarmową są warzywa krzyżowe: brokuły, kalafior, kapusta, itp. Trzeci ważny składnik pożywienia to tłuszcze: oliwa z oliwek, olej winogronowy, masło w małej ilości. W zmodyfikowanym odżywianiu chorych nie może zabraknąć czerwonych warzyw i owoców oraz produktów z mąki orkiszowej. Osobiście nie jestem zwolenniczką całkowitego odstawienia mięsa, dlatego też polecam mięso królicze, młodą wołowinę, cielęcinę i mięso indycze. W diecie leczniczej nie może zabraknąć miodu, odpowiedniej wody i ziół. Zioła to jeden z podstawowych składników zdrowego odżywiania, nie tylko chorych, ale dla wszystkich tych, którzy pragną zapobiec chorobie. Wymienię tylko podstawowe: imbir, tymianek, kurkuma, majeranek, kminek. Ważnym elementem są też suplementy i witaminach, ale ich dobór leży w gestii lekarza prowadzącego.

Myślę, że te podstawowe wiadomości choć w małym stopniu pozwolą Państwu zrozumieć, że rak to nie wyrok i warto podjąć walkę.

Życzę zwycięstwa w tej walce!