Bolesne miesiączki

Połóż się na plecach, lekko zegnij nogi w kolanach, tak aby nogi miały cały czas kontakt z podłożem. Zrelaksuj się, poczuj jak podbrzusze robi się bardzo ciepłe, oddech dostarcza ciepła, siły i energii.

Wypowiedz w myśli następujące sugestie: „ból jest mi obojętny”, „czuje się dobrze”, „ból znika”, weź głęboki wdech. Przed wykonaniem wydechu skieruj myślą powietrze do podbrzusza, następnie wypuść powietrze. Wyobraź sobie, że z każdym  wdechem pobierasz nową siłę i energię, a każdy wydech usuwa to, co negatywne i zużyte. Podczas wydechu uświadom sobie, że wysyłasz energię w bolące miejsce. Wydychając, usuwasz ból, kierując go przez całe ciało ust. W ten sposób wszystko co przykre i zużyte, opuszcza organizm. To ćwiczenie powtarzaj kilkakrotnie. Jeżeli poczujesz się zrelaksowana, a ból minął, zakończ ćwiczenie.

Rady babuni:

  • Należy duży ręcznik zmoczyć w gorącej wodzie, lekko wyżąć, owinąć wokół podbrzusza. Następnie nakryć suchym ręcznikiem.
  • Działanie rozkurczowe ma kąpiel w gorącej wodzie z solą morską filiżanką proszku do pieczenia, która trwa 30 minut.
  • Polecam masaż z użyciem olejków z melisy i eukaliptusa. Należy zmieszać po 50 kropli każdego z olejku. Wlewamy na dłoń 20 kropli mieszanki i okrężnymi ruchami masujemy podbrzusze. Zabieg należy robić kilkakrotnie.
  • Bóle miesiączkowe pomaga zwalczać kolendra – weź 3 sproszkowane nasiona kolendry, zmieszaj z kieliszkiem białego wina i popijaj łyczkami w ciągu dnia.

Opracowano na podstawie książki Anneliese  Tesch „Kuracje domowe”.